Cu Masina pe 2 luni in Uk
  • Salutare!!! Vreu sa vin cu masina in Uk in luna februarie e inmatriculata in MD vreu sa vin pe vrio 2-3 luni max. De ce documente o sa am nevoie la masina cind ajung in Uk si nu voi avea probleme cu politia
  • Depinde dacă ești sau nu rezident al Marei Britaniei. 
    Dacă ești, nu ai voie.
    Dacă nu ești și vii doar în vizita, vei avea nevoie de documentele care pot demonstra ca mașina e înregistrată în MD, ca ai plătit taxa de drumuri în MD, ca ai asigurare pentru a călători peste hotare(cartea verde).
    In afara de asta, dacă ești oprit de politie vei trebui sa ai dovezi de data intrării în UK(biletul de la parom, etc)
  • Stiu baieti care circula cu masina din md aici si plus la asta lucreaza legal
  • Exista o mulțime de oameni care trăiesc încălcând legile.
    Dacă ești rezident în UK, legal ai doua săptămâni ca sa spui autorităților ca ai adus mașina. 

In caz ca politia te depistează ca încalci legea, ei pot sa-ți confisca mașina, te obliga sa o înregistrezi în UK și poate sa te pună sa plătești taxele de drum, etc.

Tu deja faci cum crezi.
  • Si eu stiu niste baieti din Romania care mergeu cu permis romanesc ani de zile... pana au facut un accident serios, si politia s-a apucat de capul lor. Aveau sa ajunga si la puscarie...

Asa ca fiecare face cum crede.

Sami-bag-1996 - daca stii ce mai intrebi???
  • nu speriati baietu 
    aici la puscarie nui strasnic 
    si ai sanse nici sa nu ajungi 

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page