Caritate.md
  • Bună la toți,
    Aș vrea să vă duc la cunoștință un site de caritate moldovenesc, unde oamenii în nevoie își postează cazurile.
    Știu că lumea e obosită de cereri de caritate și unii nici nu vor să audă. Dar niciodată nu știi cum se întoarce roata vieții și poți ajunge în locul lor.
    Pe acest site poți face donații prin transfer bancar sau Paypal, lunare,oficiale sau anonime.
    5£ pe lună nu este mult, dar dacă se strâng de la mai mulți oameni, pot salva vieți.
    Nu sunt membru și nici nu știu de cine e organizat, dar văd că lumea pune cazuri concrete și primesc ajutor din toata lumea.
    Cine știe poate prin această postare măcar vre-unul din noi va vrea să ajute pe cineva, mai ales ca sunt concetățenii noștri.

Adresa este
    www.caritate.md

• Noroc Filiia

cunosc saitul, pe de o parte te gândești ca statul ar trebui sa ajute acești oameni, pe de alta parte e frumos sunt oameni care sunt gata sa ajute.

Daca cineva vrea sa doneze, dar nu știe cui, va rog sa atrageți atenție cazului lui Alexandru Rusu ( https://www.caritate.md/donations/din-inima-pentru-alexandru-rusu )

E fiul unor prieteni de ai mei, e foarte isteț, sociabil și inteligent. Suferă de o boala care e posibil de tratat. Din păcate sistemul de sănătate din Moldova nu are specialiști/echipament/mijloace care ar permite operarea lui Alexandru. Părintii lui au găsit clinică în Germania care poate sa-l opereze și sa-l scape de suferințele pe care le are. 
    Orice donație ii apropie de suma necesara pentru operație.
  • Exact Filiia niciodata nu stii cum poti ajunge intro situatie din asta.In general incerc sa donez de cite ori simt si pot(chiar si  ieri am facuto).Unele cazuri sunt dea dreptul emotionante si pur si simplu nu poti ramiine indiferent.Cel mai mult ma doare sufletul ca in majoritatea cazurilor (vb acum de povestile de pe caritate )sunt niste copii care ar trebui sa isi petreaca altfel  copilaria . Eu la rindul meu sunt mama si e f greu sati vezi copilul bolnav si u sa nu fii in stare sa il ajuti cu nimic. Pt multi dintre noi 5 lire pe luna sunt  putini bani iar pt copii aia poate insemna sansa la viata.

In concluzie indemn si eu pe toata lumea sa doneze.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page