23 June 2016
  • Ce alegem? Propuneri :D ... Va iesi GB din EU
  • Iesitul ii costa prea mult , nu isi permit luxul asta. Iesirea din EU inseamna o noua criza , scumpiri cu 25% la cam tot , etc. etc. Daca sunt realisti nu vor iesii
  •  Foarte multi vor sa iasa si nu le pasa de consecinte... 
  • Le va parea rau ulterior . Barclays au anuntat ca sunt primii care vor pleca ( numai in Canary Wharf la cel de acolo lucreaza 14300 de angajati ) . Oare de ce dupa ce sa publicat lista companiilor care au anuntat ca pleaca , multi cei care erau pentru iesire au dat inapoi ? Pentru ca au inteles riscurile prea mari care sunt.
  • Serios ei nu-si dau seama ca mult mai mult de 50% din populatie isi pierde locul de munca mai ales acei din companii mari etc. plus la toate,pe linga cit de scump e acum sa se scumpeasca si mai mult. Intradevar multa lume vine aici dar asta nu inseamna ca solutia este esirea din UE sunt restrictii, legi pe care pot sa le adopte pentru a remedia situati.Iesirea Marii Britanii din UE va scadea drastic  din turism,populatie, si va ridica taxe impozite iar salariile vor scade ca bani in stat mai putini o sa ajunga!! Daca iese doamne fereste eu unul plec.
  • Sper ca intradevar vor alege pentru a ramine in UE.
  • Intra - iease - pa liubomu situatia o sa se inrautateasca! Europa deja se clatina din temelii. 
  • Da mare optimist esti, Apollo :)
  • Eu ma gindesc la ce e mai rau. Apoi daca nu este asa de rau, imi zic uite ce bine este! Dar daca ma gindesc la bine, apoi este rau ... atunci devin pesimist...
  • tre  de  gindit  doar la bine  -  cind gindesti la  rau  se  creaza un o impresie  de samo-ubistvo
  • Stiu ca suna oleaca SELFISH , dar atita timp cit nu ma afecteaza , why should i give a f..k ?
  • Eu cred ca indiferent de rezulatatele din 23 iunie - ne va afecta pe toti

• Si eu cred ca nimic nu va mai fi ca acum, poate mai rau... oricare nu ar fi rezultatul.
  • Se zice ca :
    Ce înseamnă sa fii pesimist?
    Un optimist cu experienta!
  • Am aici 2 luni in cruce si nu ma simt sigur deloc, cred ca dupa 23 va fi si Mai si, vor fi strecurati prin sita toti
  • La incept chestia cu alegerile nu prea tare ma pus in garda dar acum o mai ramas inca o luna si din ce in ce se simte cu fiecare se gindeste serios la viitorul sau in UK pentru ca consecintele pot fi destul de dure.
  • Britishboy , si daca iese , ce , nu sunt alte tari de dus ??? Atita timp cit stii bine limba engleza nu ai de ce sa iti faci griji . De lucru este .....
  • ai ce daca iese  din EU   ne  fugareste  sau  ce ?  cei stabiliti  aici  nu cred  ca  vor simti  nimic - poate pentru  cei care doresc  sa  vina 
  • 1. Travelling in the EU

British visitors to mainland Europe would no longer be “fast-tracked” through the EU lines at passport control, unless the UK was willing to agree that there would still be full free movement of people between the UK and EU. It is unlikely that the EU would require British citizens to have visas to visit the EU - as long as the UK, in return, didn’t demand that the citizens of any EU country (such as Romania) needed a visa to visit Britain.

• Ce ne facem, fratilor? ))
  • Of doamne ... Am vrut sa scriu ceva ... dar nu vreu sa injur pe forum :)
  • Tot ok. fara panica.
  • cine cunoaste  - ziceti-mi va r og   daca   Yellow  card  de pe  vremuri  se numara  ca  permanent  residency certificate ? 

vad ca pentru  cetatanie  trebuie  sa  ai mai intii   acest  Registration certificate   care  dupa  continut  seamana  leit cu cel care lam  facut acum  5 ani  -  la Yellow card 
  • Pai seamana da nu e . Pentru ca vor sa mai faca niste bani si din acest Registration Certificate. Oricum , tine bine yellow cardu ca o sa avem nevoie de el in doi ani
  • vad ca in yellow card  scrie resident  si nu  nu are  termen  de  expirare 

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page