Car Insurance cu MD Driving Licence
  • Deci am hotarit sami cumpar o masina dar am permis de conducere MD, as vrea sa stiu cu mult schimba pretul fata de cel Roman?
  • N-am idee.
  • Dupa cite stiu permisul MD nu este recunoscut aici, trebuie sa dai din nou examenul si primesti permis britanic.
  • sfatul meu  -  nu umblati  cu  mita-n sac   ,  facetiva  permis  tat legal   - caci in caz   de  accident  daca  ai  umblat  cu  bumbonica  atunci  vei avea  probleme  mari  . 

Acum doua zile am avut  un accident  -  un  mosneag  ma lovit  din spate  ,  si   AVIVA  a  aranjant  totul  sa  fie  reparat   -  cind  a venit  ala  sa ia masina  iam  intrebat  cit  ma  va  costa   sa  repar  si  un  mic  DENT  cel aveam  pe aripa  din fata  (o mica adincitura  de 1cm cu diametru  de 5cm)    si  am primit un  telefon de la g araj   care mia  zis  ca  ma costa  £480 lire  doar  acel  DENT 

Acum inchipuitiva  cit  costa  sa  repari o masina  dupa  un  crash  adevarat 
    Chiar daca  nui  vina  ta   oricum tre  sa  dai  detaliile 
  • Smilegr8 
    si eu conduc cu permis moldovenesc aici si sint asigurat cu AVIVA
    am avut accident si nu au cerut nici un detaliu
    nu am fost eu de vina...au venit,au ridicat masina si am negociat pretul pntru masina cu ei fiindca era prea scump pntru ei so repare...

• aa   ei  atunci  se poate  de  dat  detalii gresite  -  poti  sa le  spui  ca  ai  si  uk  licence   pe cind nu ai nimic  : ) 
  • am facut si eu odata asa (tinar si prost), am fost foarte streasat sa nu fac vre-un accident. cum am facut niste bani am luat lectii de condus (nu ca nu stiam, dar in uk e diferit testul si mentalitatea) si am dat testul.

eu cred ca daca faci accident si esti vinovat atunci problemele adevarate incep. daca nu esti vinovat nu e mare galagie...

• eu am  condus  in UK  5  ani  fara  permis   - caci nu aveam acte  ,   insa eram  confident ...   ulterior   am  obtinut  UK  licence  - easy as pie 
  • Hi people!

va rog sa ajutati cu un sfat...cum pot sa fac car insurance cu permis de conducere moldovenesc? Poate stiti pe cineva care poate ajuta cu asa ceva.? please...

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page