Masina in UK
  • Am asa o intrebare, stiu ca pentru o persoana nou venita in uk, asigurarea pentru masina e foarte scumpa, clar mai depinde de experienta si virsta, dar oricum e scumpa,  e posibil de facut asigurarea pe alta persoana, si eu sa fiu ca al doilea sofer...ceva de gen ca-n moldova.
  • se  poate  insa  trebuie  sa  cauti  pe acel cineva  care  sa  fie  main  driver 
  • de multe ori merge, dar daca faci vre-un acident si te gaseste - nu e bine deloc.

gicu, poate inveti si iti faci permis local?
  • merge  aceasta smecherie  - chiar si printre  englezi  e  raspindita  ,  parintii main driver  pe  cind   masina   e permanant   cu  fiul student .

Insa in caz  de  vrun accident  main driver  de regula  pierde   toate  NCB    si se  ridica pretul  -  deci  daca parintii  pot  risca pentru  copii lor   atunci  -  nustiu  cine  se  va  inregistra ca main driver  pentru  tine 
  • salutare,
    am facut o simulare pt car ensurance si am ramas PORTRET, 6000 pe an pt un amarat de corsa 973 cm3 din 2001, da am doar 22 ani permis de 2 ani mold, dar valeleu, stie cineva ce si cum sa fac sa imi iasa mai ieftin (inafara de dobindire permis brit, si asigurari de 20 lire), de ce depinde cel mai mult pretul asigurarii?

Daniel, Leichester city
  • nu prea are impotanta  daca  ai corsa  sau ford  ,  de regula  motorul mic ofera si o asigurare  mai ieftina insa nu e  unicul factor 

credca  permis EU  ar  schimba situatia ta  .  Tu oricum nu ai dreptul sa  conduci mai mult de 12 luni cu permis MD 
  • Incearca comparethemarket com - faci comparatie dintre companii de asigurari. Mai este o optie sa instalezi telematics - black box. Acesta optie este cea mai ieftina pentru soferi incepatori.
  • Eu pentru multe cumpărături folosesc TopCashBack, ultimii trei sau patru ani am folosit saitul dat pentru căutarea ofertei cele mai bune pentru asigurarea masinei. Anual plătim în jurul la £350.
  • Again, click pe "TopCashBack" si cistigi!
  • La tema ai ceva de spus? 
    Noi într-adevăr cea mai buna oferta am obținut-o prin TopCashback. La fel și fratele meu.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page