carte CSCS in limba romana Gratuit
  • http://www.4shared.com/get/Z3NGAf7v/cscs_book.html
    descarcati de aici cartea CSCS in limba romana
  • Am intors pagina sa fie pe orizontala si am ridicat fisierul pe mai multe servere.
  • EugenX, sa intelegem ca esti eXtremer?
  • Buna. Poate cineva sa-mi deie vre-un link activ de unde as putea downloada testul CSCS in limba RO ? Cele de mai sus nu sint active.
  • Link-ul lui valicodreanu este activ!
  • bravo
    dar examneul se da in rom sau engleza
  • kind faci, booking, adica kind te inscrii la examen, poti sa alegi limba in care doresti sa dai examenu
    la fel alegi si oficiu, mai aproape de tine
    eu la fel as dori sa dau acest examen, de exemplu acest site
    http://healthnsafetytest.co.uk/indexbackup.html - is mai multe tipuri, idee nam ce sa aleg, la fel trebuie cont bancar si cartela
    ca sa deskid cont bancar imi trebuie id sau passaport + bill ... omg ...
    cine stie un site bun prin care sa ma inregistrez ? si kit ar trebui sa coste ?
    any help ? :foot-in-mouth:
  • deci am depus cererea pe acest site www.constructionaidline.co.uk
    ei mau sunat si mau intrebat ce anume imi trebuie
    leam spus ca vreau sa trec examenu si singura Cartela
    si mia spus summa de 69 lire
    e ok ? sau e prea scump ? ... cineva spunea de 30 lire
    dar un om din Latvia, mia spus ca a platit doar 17 lire, si cica eu is lashara ... ca dau asa bani ...
    va rog lamuritima ... :gasp: cine a mai avut recent examenu si cartela ?
  • drept a zis "un om din Latvia"... Examenul costa doar 17.5£
  • o sa postez in curind aici linkul saitului pentru apply online CSCS
  • daca se poate mai repede, ca las da macar si miine examenu ...
  • (http://www.cskills.org/supportbusiness/healthsafety/Health-Safety-Environment-Test/index.aspx)

iti alegi data si examenul care vrei sal sustii

daca vrei card verde pentru lucrator general costa 17 lire . Centre sunt multe . Uneori poti fi testat intrun centru mobil - un TIR de exemplu .

Apoi achiti 30 lire pentru card
  • ok mam inregistrat prin alt site, constructionaidline.co.uk
    pentru ca la ei era posibil de akitat cash
    69 lire testu + cartela
    am testu pe 17 mai
    vreau sa stiu kite intrebari vor fi ? toata cartea ?
    sau ca la examenu pentru permis, unele intrebari, 13 ? sau kite erau atunci ...
    cite raspunsuri incorecte se poate de dat max 3 ?
  • sunt minim 30 intrebari - scrrenul e exact ca la permis - am in vedere softul .

Si in veti ceea ceti trebuie doar - in dependenta de ce card vrei - si daca te califici .

daca urmai linkul meu plateai cu 20 lire mai ieftin

e situl oficial

Si nu prea inteleg cum ai achitat tu - one off payment ? testul se da aparte si costa 17.50 lire

Apoi dupa ce obtii certificatul le suni si ceri aplication form + 25 lire cardul (VAT 5 lire)

insa succes

nu ti fa griji e un test pentru ciainishi - o sal treci . Te sfatui sa inveti in limba engleza nu romana
  • e kiar pentru ceainisi intrebarile
    pur si simplu vreau sa dau tot din prima, sa nu mai pierd timp, ca nu am timp deloc de pierdut
    si daca am cartela CSCS green, labourer, tot una imi trebuie NIN, utr, si yellow card, ca sa ma angajez de exemplu official la vreo companie engleza ?
    caci, cred eu, ca daca am CSCS, pot lucra prin cineva, care la sfirsit de week imi va da banii cash, sau prin banca, dar tot una nu va fi official ?
  • yellow tie nu-ti trebuie - oficial utr si nino ai nevoie doar daca obtii vrun subcontract la o companie pe un timp mai indelungat - insa cscs e mai necesar decit altele - deseori se plateste cash asa cum eu de exemplu am joburi - si chiar daca iti da cash - tu ai sanse sa nu intri pe santier daca nu ai cscs .
  • insa nu prea inteleg cum ai apelat tu pentru cscs fara NINO ?

eu de ex nu am reusit pina nu am obtinut nino
  • Posted By: smilegr8
    [p]insa nu prea inteleg cum ai apelat tu pentru cscs fara NINO?[/p][p]eu de ex nu am reusit pina nu am obtinut nino[/p]

pe saitu cind te inscrii pentru test cscs, si daca nu ai nino, e scris exemplu, ca ti se da unu temporar, si se iau datele de nastere de exemplu:
    TN150284M
    TN = temporare number, 15/02/1984, M=male
  • Am auzit ca sa m-ai inclus o tema in cartea CSCS? A auzit cineva de asta?
  • da, de pe 2 aprilie

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page