Vaccinarea in Uk
  • Salut la toti! Ma confrunt cu o problema, copilul meu a fost vaccinat in Uk-pina la 4 luni i s-au pus toate vaccinile dupa schema din Uk , deja urma sa mergem la 1 an sa ne puna, acum suntem in Md si am mers aici sa ne puna vaccina de la 1 an si aici au vazut ca in Uk nu ne-au pus vaccinele de hepatita, dupa cum mi-a spus sora medicala care are si ea fiica in Uk, acolo nu sunt obligatorii si se pun la cerere, as vrea sa intreb sunt parinti care le-au pus copiilor in Uk? si la ce virsta le-ati pus? Multumesc.
  • Noi nu le-am vaccinat pe fiicele noastre impotriva hepatitei. Nu eram convinsi ca trebuie si atunci am hotarit sa facem asta numai atunci cind o sa fim siguri ca e mai bine sa le vaccinam.
  • Merci Kotys, sotul meu acum mi-a spus ca exista o harta a hepatitelor, si ca tarile ca Md, Ucraina, Rusia au cel mai des acest virus, in Uk nu prea, de asta cred ca acolo nu e obligatoriu.Dar oricum fiind aici ma gindesc sa il vaccinez.

Howdy, Stranger!

It looks like you're new here. If you want to get involved, click one of these buttons!

Jump to top of page